Odgovori 
Kopiranje tablice

Imam instaliran Libreoffice 3.6.
Pri radu sa tablicama imam čestu potrebu za kopiranjem npr. stranicu iz jedne sveske u drugu. Tom prilikom idem ovim putem

-u prvoj svesci selektujem deo stranice N koji želim da kopiram, na primer A1:D15 , desni klik/copy
-otvorim drugu svesku u kojoj dodam novu stranicu M
-pastujem na istom mestu desni klik/paste special gde selektujem sve osim number.

i trebalo bi da na stranici M dobijem kopiju stranice A
međutim, sve se lepo iskopira osim veličine kolona.
Tako dobijen dokument mi izgleda previše razvučeno i neupotrebljivo.
Gde grešim?

Našla sam
Trebalo je ovako
paste special/shift cels/ down/ok

Našla sam
Trebalo je ovako
paste special/shift cels/ down/ok
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Širina kolone je određena kao format zadat na zaglavlju kolone.

Da bi kopirali podatke sa sve širinom kolona potrebno je da označite celu kolonu ili više njih i kopirate je u drugi list na cele kolone. Tada će biti preneta i širina. Drugačije ne bi moglo jer često je potrebno prekopirati tekst, ali da se širina ne promeni. Ovako ako je potrebno preneti širinu kolone označite celu kolonu, inače se širina ne menja.

Ako ne želite da kopirate sadržaj cele kolone, već samo da namestite da širine u oba lista budu iste, označite kolonu/kolone i kopirajte ih kao i pre. Ali sada u novom listu odaberite posebno ubacivanje iz menija (engl. paste special) i u prozorčetu isključite sve osim opcije format. Na taj način neće se kopirati sadržaj već samo format, što uključuje i širinu kolona. Verujem da zvuči konfuzno ali ako to uradite par puta biće trebalo bi da bude sasvim jasno.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Odgovori 




Kontakt | otvorenidokument.com | Povratak na vrh | Povratak na sadržaj | RSS