Odgovori 
Dodatak sloval ne radi

Primetio sam da dodatak za ispisivanje brojeva slovima ne radi u LO 4.
Prilikom instalcije prikazuje grešku koja se najverovatnije odnosi na python kod.
Da li je moguće ispraviti grešku ili zamoliti autora da to uradi?
Dodatak je veoma koristan, šteta da ne radi.
Hvala.
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Pogledaću to narednih dana, ali možda je bolje da koristite dodatak numbertext koji ima podršku i za srpski jezik. Dodatak ispravno zapisuje broj sa razmacima što su ranije korisnici zamerali dodatku SLOVAL.

   

Numbertext možete da preuzmete sa sajta http://numbertext.org gde u vrhu pratite link "oxt" ili sa sajta za Libreofis dodatke.

Korišćenje je jednostavno, pozivate funkciju NUMBERTEXT čiji je prvi parametar broj (vrednost ili ćelija u dokumentu), a drugi je opciono parametar za jezik. Na primer:

=NUMBERTEXT(42; "sr")
=NUMBERTEXT(A1; "sh")

Vrednost "sr" bira ćirilicu, vrednost "sh" latinicu (ovo je iznuđena oznaka sve dok Libreofis ne podrži sr@Latn modifikator). Ako se parametar jezika izostavi, dodatak podrazumevano koristi jezik dokumenta.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Hvala na odgovoru,nisam znao za ovaj dodatak.
Nisam našao da mogu da dodam nastavak 00/100 RSD, da li je to uopšte moguće?
Uspeo sam sa MONEYTEXT(polje;"RSD") da dobijem ispis "RSD vrednost polja".
Radi se o jednostavnoj pripremi za ispis računa koju koristim,pa bi mi trebala ta opcija.
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Taj deo nije podržan Wink Kao i za SLOVAL, radi samo ispis broja slovima sa NUMBERTEXT funkcijom. Ostalo treba rešiti sa IF funkcijom.

Na http://numbertext.org/Soros.html se može uživo isprobati definicija i dodati kod za MONEYTEXT funkciju.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Rešio sam - donekle.
Upotrebio sam polje iz drugog lista i funkciju concacenate
Kod:
IF(ISBLANK(K48);"";CONCATENATE(NUMBERTEXT(K48;"sh");Pomoc.A26))
Međutim, sada mi se stalno prikazuje "dinara i 00/100" u polju i kad nema teksta.
Ja sam postavio da ako je polje iz koga se uzima vrednost prazno ne prikazuje ništa, a sadrži funkciju, možda je do toga?
Doduše, nije ni toliki problem, ionako kad se račun štampa ima i ispis finkcije numbertext, više je estetsko pitanje.
Hvala na pomoći.
Citiraj ovu poruku u odgovoru

To bi moglo ovako nekako:

   

Najpre zapišemo broj slovima =NUMBERTEXT(A3;"sr").

Sada „izračunamo“ oblik množine reči dinar. Ovo je nešto lakše nego u opštem slučaju jer imamo samo dva oblika. Svaki put je oblik „dinara“ (npr. 5 dinara) osim za broj koji završava na 1, ali ne i na jedanaest (41 dinar, ali 211 dinara). Zapisano kao izraz ovo glasi:

=IF(AND(MOD(A3;10)=1; MOD(A3;100)<>11); "динар"; "динара")


Sada možemo spojiti ova dva polja funkcijom CONCATENATE sa razmakom između. Ako hoćemo da se ne ispiše ništa ako nema vrednosti, dodaćemo još jedan IF i sa ISBLANK proveriti je li ćelija prazna. Zapisano sve u jednoj formuli glasilo bi:

=IF(ISBLANK(A3); ""; CONCATENATE(NUMBERTEXT(A3; "sr"); " "; IF(AND(MOD(A3;10)=1; MOD(A3;100)<>11); "динар"; "динара")))


U prilogu je tablica sa slike.

Prilozi uz poruku .ods  slovima.ods (Veličina: 13.48 kb)
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Na žalost, nije primenjivo.
Ova formula očekuje da polje koje se očitava uvek ima neku vrednost, pa je obrađuje.
U mom slučaju polje sadrži formulu koja daje neku vrednost tek kad dodam neki artikal u račun, tako da ova formula daje grešku #VRED!
Još jednom hvala na trudu, bitno mi je da sam rešio bar nekako.Kao što sam rekao, ne smeta da se vidi tekst " dinara i 00/100" jer ionako kod štampe ima i ispis sume.
U nekim slučajevima jeste gramatički neispravno, ali ko to i gleda... (nažalost)
Mada, opet, kod mene su cifre okrugle i odgovaraće "dinara" .
Hvala još jednom na pomoći i trudu.
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Ako priložite dokument uz poruku, mogu pomoći da to do kraja upeglamo.

Nije mi ovako baš najjasnije šta je kod vas u ćeliji K48. Neka formula koja daje numeričku vrednost? Zar onda nema vrednost 0 i pre nego što se unese stavka na računu?
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Možda sam malo i brzopleto napisao prethodni post a nisam proverio da li kad se pojavi vrednost u polju koje se očitava formula radi.
U prilogu se nalazi dokument o kojem pričamo.
Pronašao sam ga pre par godina na nekom sajtu vezao za OpenOffice i preradio da mogu da ga koristim.
Sećam se da sam dosta toga morao da prilagođavam, ali verujte kad bih morao opet nisam siguran da bih znao kako.
Uglavnom radi, i meni je dovoljno dobro da ne moram da kuckam sve stavke računa, donekle je automatizovano.
Ne izdajem previše računa, tako da mi, što se kaže - "radi pos'o", ali ako se može unaprediti - što da ne, možda će još nekom da koristi.
Ukoliko želite, mogu da potražim original pa da postavim ovde.

Prilozi uz poruku .ods  predračun.ods (Veličina: 52.19 kb)
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Mislim da će vam ovo vršiti posao Smile

Prilozi uz poruku .ods  predračun.ods (Veličina: 52.43 kb)
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Odgovori 




Kontakt | otvorenidokument.com | Povratak na vrh | Povratak na sadržaj | RSS