Odgovori 
PROBLEM SA FILTEROM

MOLIM ZA POMOC...IMAM U PROBLEM SA FILTRIRANJEM PODATAKA HOCU DA MI PRIKAZE DATUME VECE I JEDNAKE SA DATUMOM NPR 01.06.2014. KADA ODREDIM PARAMETAR ZA FILTRIRANJE NISTA SE NE DESAVA. TAKODJE NISAM USPEO DA U KOLONI IZABEREM KONKRETNO SVE GDE NE POASTOJI ZNAK -. SAMO SAM USPESNO URADIO FILTRIRANJE U KOLONI KOJA IMA DVA SLOVA I ISAO SAM NA =. HVALA U NAPRED
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Označite celu kolonu podataka.

Iz menija izaberite Podaci > Filter > Uobičajni filter.

   

Podesite filter i potvrdite izbor. Filter odmah postaje aktivan. Kao što vidite na sledećem snimku prikazani su samo redovi 1, 3 i 6.

   
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Sada sam primetio da je poruka u Base forumu, a da sam ja odgovorio misleći da kao i u prethodnim porukama na forumu koristite Calc.

Base u filteru tabele nema opciju ">=", možete da koristite filter ">" i datum "31.5.2014". Obično se u bazama ne koriste filteri (oni su tu samo za brzi pregled podataka) već se izveštavanje radi preko upita gde možete da koristite operator veće ili jednako:

   
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Kod:
select grloid
from telad
where datosem >= "01.07.14"
Moze li mi neko reci gde gresim u sintaksi, a zelim da mi izlista sva grla iz tabele telad koja su oteljena posle 01.07.2014

Hvala u napred
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Pogledajte bolje sliku iz moje prethodne poruke. Ako je "datosem" tipa datum onda i vrednost za poređenje mora da bude tog tipa. U tekstualnom upitu vrednost tipa datum se zapisuje kao {D '2014-07-01'}, tako da bi upit glasio:

SELECT grloid FROM telad WHERE datosem >= {D '2014-07-01'}

Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

postoji li komanda da izdvoji sva imena koja ne sadrze neki odredjeni znak npr -

znaci iz kolone naziv iz tabele grla ispisi sve sto ne sadrzi -

Hvala na odgovoru...
Citiraj ovu poruku u odgovoru

SELECT * FROM grla WHERE naziv NOT LIKE '%-%'

Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Mozete li mi reci gde gresim u sintaksi, ne izlazi mi rezultat datum veci od 01.07.2014. gom

Prilozi uz poruku Izvedena sličica(e)
       
Citiraj ovu poruku u odgovoru

2014-01-07 je 7. januar, za 1. jul kucajte 2014-07-01. Format je „godina-mesec-dan“. Nisam to naglasio u prethodnoj poruci.

U drugom primeru iza WHERE umesto zapete napišite AND kako bi važio i jedan i drugi uslov.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Postoji jos jedan problem, pardon mnogo problema ali jedan od njih je i to da je baza od nekih 20-etak megabajta na openoffice radila jako brzo a kod mene na libraruoffice mnogo sporije. Verevatno su razlike u hardveru ali mislim da moj lap top sa 2 gb rama i procesorom 1,6 gh sa nekim kesom... sve u svemunije normalono da se upit ceka i po 10 min... Mozda ima neko resenje, a i da napomenem da u linuksu (ubuntu) ne mogu da otvorim bazu samo u windowsu
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Odgovori 




Kontakt | otvorenidokument.com | Povratak na vrh | Povratak na sadržaj | RSS