Odgovori 
paste celija samo ako imaju novu vrednost

Postovanje,
 
Da li je moguce da se kopira celijski opseg npr A1:A5 da se on pastuje, ali tako da se
pastuju samo celije koje imaju neku vrednost? Da budem skroz jasan: recimo da imamo
tabelu koja ne menja broj celija (A1:A5) i da se u A5 vrsi zbir vrednosti celija
A1:A4.  Recimo da A3 i A4 ostanu nepopunjene. Uvek se kopira cela tabela jer postoji
neka vrenost u A5 u kojoj se vrsi sabiranje  celija (u ovom slucaju A1 i A2) ali sada se zeli pastovati ta tabela tako da se prikazu samo celje A1 i A2 (gde postoji neka vrednost) i
celija A5 (koja vrsi zbir prethodne dve) i to tako da se ona (A5) nalazi u tom pastovanom
 obliku odmah ispod ove dve celije.
Pokusao sam sa past cpecijal sa opcijom " preskoci prazne celije", ali nije se javio zeljeni
rezultat. Ili ja nisam neke parametere postavi dobro ili ova opcija sluzi za nesto drugo.
Da li je ovo uopste moguce sa past cpecijalom ("posebno umetanje") ili jbi edino sa
makroom to moglo da se odradi?
 
Unapred hvala.
Stevanovic Valdislav
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Ma radi se samo o tome da se pokusava ustedeti u prostoru. Ta tabela ce predstavljati specifikaciju svih uplata koju ce firma da uplati u nekom danu. Prvi deo posla cime se bavio makro koji ste Vi napisali se bavi ispunjavanjem tabele koja se projektuje sa eto nekih oko 20 celija, koje sve ne moraju biti popunjene. Naprosto nema toliko ulaza. Zelim da tu tabelu sacuvam jer ona ce predstavljati specifikaciju (sa zbirom) uplacenih naloga za prenos. Namera mi je da bila da celije koje su prazne se u pastovanju ne pojavljuju, "sazimajuci" tabelu sa projektovanih oko 20 mesta na samo onoliko celija koliko je bilo celija ispunjenih u toj tabeli pre pastovanja. U prilogu dostavljam fajl sa izgledom takve tabele i onim kako bih zeleo da bude nakon pastovanja (tabela ispod).
 
Pozdrav
Stevanovic Valdislav
 
 

--- On Sat, 9/26/09, Ljubomir Ljubojevic <office@plcomputers.net> wrote:


From: Ljubomir Ljubojevic <office@plcomputers.net>
Subject: Re: [sr.openoffice.org] past celija
To: users@sr.openoffice.org
Date: Saturday, September 26, 2009, 3:27 PM


Jedan savet.

Kada trazite tesenje kod programiranja, najbolje je da postavite parametre i obrazlozite problem u sto vise detalja. Ako trazite specificno resenje, najverovatnije necete dobiti dobar odgovor posto postoji vise nacina za resavanje nekog problema, ali sa razlicitim posledicama. Tako jedno resenje moze da bude strasno komplikovano, a da se ista stvar odradi sa 2 reda koda.

Ljubomir

Ljubomir Ljubojevic wrote:
> Meni ovo nije bas najjasnije.
>
> 1. U cemu je razlika ako se pastuju i prazne celije u odnosu na vasu zelju? Sta je cilj i sta je problem?
>
> 2. Da li to treba da se pastuje rucno/formulom, ili treba napisati formulu za pojedinacne celije (trenutan prenos vrednosti)? Tj. ako mozete da malo prosirite opis procesa rada. Npr.: "U polja A1:A4 unosim rucno podatke, celiju po celiju. Tek kada sve unesem, zelim da..."
>
>
> Ljubomir
>
> vladislav stevanovic wrote:
>> Postovanje,
>>  Da li je moguce da se kopira celijski opseg npr A1:A5 da se on pastuje, ali tako da se pastuju samo celije koje imaju neku vrednost? Da budem skroz jasan: recimo da imamo tabelu koja ne menja broj celija (A1:A5) i da se u A5 vrsi zbir vrednosti celija A1:A4.  Recimo da A3 i A4 ostanu nepopunjene. Uvek se kopira cela tabela jer postoji neka vrenost u A5 u kojoj se vrsi sabiranje  celija (u ovom slucaju A1 i A2) ali sada se zeli pastovati ta tabela tako da se prikazu samo celje A1 i A2 (gde postoji neka vrednost) i celija A5 (koja vrsi zbir prethodne dve) i to tako da se ona (A5) nalazi u tom pastovanom
>>  obliku odmah ispod ove dve celije.
>> Pokusao sam sa past cpecijal sa opcijom " preskoci prazne celije", ali nije se javio zeljeni rezultat. Ili ja nisam neke parametere postavi dobro ili ova opcija sluzi za nesto drugo.
>> Da li je ovo uopste moguce sa past cpecijalom ("posebno umetanje") ili jbi edino sa makroom to moglo da se odradi?
>>  Unapred hvala.
>> Stevanovic Valdislav
>>
>>
>>       
>
>
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Meni ovo nije bas najjasnije.

1. U cemu je razlika ako se pastuju i prazne celije u odnosu na vasu
zelju? Sta je cilj i sta je problem?

2. Da li to treba da se pastuje rucno/formulom, ili treba napisati
formulu za pojedinacne celije (trenutan prenos vrednosti)? Tj. ako
mozete da malo prosirite opis procesa rada. Npr.: "U polja A1:A4 unosim
rucno podatke, celiju po celiju. Tek kada sve unesem, zelim da..."


Ljubomir

vladislav stevanovic wrote:
> Postovanje,
>
> Da li je moguce da se kopira celijski opseg npr A1:A5 da se on pastuje, ali tako da se
> pastuju samo celije koje imaju neku vrednost? Da budem skroz jasan: recimo da imamo
> tabelu koja ne menja broj celija (A1:A5) i da se u A5 vrsi zbir vrednosti celija
> A1:A4. Recimo da A3 i A4 ostanu nepopunjene. Uvek se kopira cela tabela jer postoji
> neka vrenost u A5 u kojoj se vrsi sabiranje celija (u ovom slucaju A1 i A2) ali sada se zeli pastovati ta tabela tako da se prikazu samo celje A1 i A2 (gde postoji neka vrednost) i
> celija A5 (koja vrsi zbir prethodne dve) i to tako da se ona (A5) nalazi u tom pastovanom
> obliku odmah ispod ove dve celije.
> Pokusao sam sa past cpecijal sa opcijom " preskoci prazne celije", ali nije se javio zeljeni
> rezultat. Ili ja nisam neke parametere postavi dobro ili ova opcija sluzi za nesto drugo.
> Da li je ovo uopste moguce sa past cpecijalom ("posebno umetanje") ili jbi edino sa
> makroom to moglo da se odradi?
>
> Unapred hvala.
> Stevanovic Valdislav
>
>
>
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Jedan savet.

Kada trazite tesenje kod programiranja, najbolje je da postavite
parametre i obrazlozite problem u sto vise detalja. Ako trazite
specificno resenje, najverovatnije necete dobiti dobar odgovor posto
postoji vise nacina za resavanje nekog problema, ali sa razlicitim
posledicama. Tako jedno resenje moze da bude strasno komplikovano, a da
se ista stvar odradi sa 2 reda koda.

Ljubomir

Ljubomir Ljubojevic wrote:
> Meni ovo nije bas najjasnije.
>
> 1. U cemu je razlika ako se pastuju i prazne celije u odnosu na vasu
> zelju? Sta je cilj i sta je problem?
>
> 2. Da li to treba da se pastuje rucno/formulom, ili treba napisati
> formulu za pojedinacne celije (trenutan prenos vrednosti)? Tj. ako
> mozete da malo prosirite opis procesa rada. Npr.: "U polja A1:A4 unosim
> rucno podatke, celiju po celiju. Tek kada sve unesem, zelim da..."
>
>
> Ljubomir
>
> vladislav stevanovic wrote:
>> Postovanje,
>>
>> Da li je moguce da se kopira celijski opseg npr A1:A5 da se on
>> pastuje, ali tako da se pastuju samo celije koje imaju neku vrednost?
>> Da budem skroz jasan: recimo da imamo tabelu koja ne menja broj celija
>> (A1:A5) i da se u A5 vrsi zbir vrednosti celija A1:A4. Recimo da A3 i
>> A4 ostanu nepopunjene. Uvek se kopira cela tabela jer postoji neka
>> vrenost u A5 u kojoj se vrsi sabiranje celija (u ovom slucaju A1 i
>> A2) ali sada se zeli pastovati ta tabela tako da se prikazu samo celje
>> A1 i A2 (gde postoji neka vrednost) i celija A5 (koja vrsi zbir
>> prethodne dve) i to tako da se ona (A5) nalazi u tom pastovanom
>> obliku odmah ispod ove dve celije.
>> Pokusao sam sa past cpecijal sa opcijom " preskoci prazne celije", ali
>> nije se javio zeljeni rezultat. Ili ja nisam neke parametere postavi
>> dobro ili ova opcija sluzi za nesto drugo.
>> Da li je ovo uopste moguce sa past cpecijalom ("posebno umetanje") ili
>> jbi edino sa makroom to moglo da se odradi?
>>
>> Unapred hvala.
>> Stevanovic Valdislav
>>
>>
>>
>
>
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Odgovori 




Kontakt | otvorenidokument.com | Povratak na vrh | Povratak na sadržaj | RSS