Odgovori 
Tabela u Piscu i problem štampanja

Kopirao sam iz Calc-a ćelije sa kutijicama za čekiranjem i pastovao sam ga u Writter-u. Radi se o obrascu dokumenta koji sam radio u spomenutom CAlc-u. U Writter-u se lepo sve vidi,, sve je normalne veličine, ali nastaje problem kod štampanja: kutijice sa čekiranjem se skoro i ne vide koliko su sitne! Sve ostalo je normalne veličine a kutijice kao da su sve umanjene za 400%. Kako da se to sredi?
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Biće mi lakše ako dodate dokument uz poruku kako ne bih morao da ga pravim ponovo.

Da li izvoz u PDF daje bolje iscrtavanje? Postoji li razlika u odnosu na polja koja su dodata direktno u Writeru?
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Evo priloga. Stavio sam deo kartona u Piscu i sve se lepo vidi. Nisam bas ovaj dokument isprobao kako izgleda kada se odštampa ali pretpostavljam da će se isto desiti, tj da će boksovi za čekiranje biti toliko sitni, kao i prateći tekst, da će ličiti samo na mrljice.
Pošto sam karton sa svim boksovima izveo u pdf format, "fotografisao" sam karton u tom pdf formatu i prebacio u Pisac, ali me rezolucija slike nije zadovoljilja, jer ovo treba da bude moj završni rad na studijama, čisto da se zna zašto je sve prebacivano u Pisac.

Prilozi uz poruku .odt  Boksovi.odt (Veličina: 41.88 kb)
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Ne razumem zašto biste u tekstualni dokument ubacivali objekat tablice na ovaj način. Ako ste dokument priredili u Calcu, zašto ga odatle i ne štampate?

Vidim da ima problem pri štampi, ali morao bih da se dodatno raspitam šta bi mogao da bude uzrok.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

KAo što rekoh, pišem završni rad, što se mora raditi u Piscu. Na žalost, formular koji sam pravio, rađen je u Calc-u. Formular mora biti deo tog rada, ne može se zasebno štampati. To je razlog zašto sam insertovao pomenuti fokument u Pisac, da bi u elektronskoj verziji bio jednistven dokument.
Još jedno pitanje: da li je u Libreofisu bolje? Ako ko ima Libreofise, neka proveri.
Još jedno pitanje: da li je moguće instalirati Libreofisa pored postojećeg Openofisa?
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Libreofis 3.3.2 ima isti problem. Pogledaću u 3.4

Moguće je instalirati oba ali ne znam ima li za tim potrebe. Pri instalaciji drugi paket će preuzeti da podrazumevano otvara dokumente, što je moguće vratiti ručno kroz podešavanja u Windowsu.

Ja bih problem rešio tako što bih iz Calca direktno napravio PDF (tada je prikaz ispravan), a potom taj PDF pretvorio u sliku visoke rezolucije i umetnuo ga u tekstualni dokument.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

kako se pravi slika visoke rezolucije?
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Bilo kojim programom za uređivanje slika koji može da uveze PDF datoteku.
http://www.ehow.com/how_6795125_convert-...ndows.html

Možete da koristite i servis http://www.zamzar.com
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Hteo bih print screen da upotrebim, pa sam zamislio da položim formular u prikazu, da bi se vdeo ceo firmular. Da li je rotiranje onog što se vidi u Računu moguće?
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Ne razumem. Iz Calca napravite PDF dokument. Sa njim dalje možete da radite šta god želite. „Print screen“ možda neće dati rezoluciju koju očekujete za jasnu štampu. Nepotrebno komplikujete.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Odgovori 




Kontakt | otvorenidokument.com | Povratak na vrh | Povratak na sadržaj | RSS