Odgovori 
OpenOffice Spelovanje ne radi

Pozdrav svima.
Na kućnom računaru koristim Ubuntu 10.04 i na njemu OpenOffice.org 3.2.0. Dok sam radio s OpenOfficeom u XP kod kuće, spelovanje za srpski je radilo, a još uvek mi radi i na računarima na poslu koji rade u XP.
Reinstalirao sam dict-sr.oxt i opet ne vidim da spelovanje radi. Pročitao sam gomilu stvari i sad sam zbunjen.
Evo slike podešavanja OO.
[Slika: kd5tox.png]

Nadam se da je nešto trivijalno u pitanju. Verovatno glupost korinika.
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Prvo što primećujem jeste ova ružna tema kojom se iscrtava OOo prozor. Kako je OpenOffice.org instaliran na računar, ručno ili iz skladišta kroz softverski centar?

I ovo „OK“ mi je veoma čudno, trebalo bi da glasi „U redu“.

Kada u prozoru na slici odaberete Hunspell SpellChecker i kliknete dugme „Uredi“ desno od liste, da li se u prozorčetu u padajućoj listi u vrhu pojavljuje unos za srpski jezik?

Kako izgleda spisak u „Alatke > Upravnik paketa“? Da li se paket dict-sr.oxt prikazuje kao instaliran?
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Izvinjavam se što nisam primetio da ste već odgovorili, mislio sam da ću dobiti imejl obaveštenje. Moguće da nisam dobro podesio parametre. Nema veze.

Stvarno se ne sećam kako sam instalirao OO (pre više od godine), ali biće da sam po dugogodišnjoj navici skinuo instalaciju sa interneta i onda je instalirao ručno,.

Ovo je prozor Hunspell SpellChecker nakon kliknuća dugmeta „Uredi“.
[Slika: 2nw3nkg.png]

A ovaj prozor se pojavi izborom "Alatke > Upravnik paketa".
[Slika: 2wdulfq.png]

Recite ako mislite da bi valjalo ponovo instalirati OO. Unapred hvala.

I grešite. Tema je superiška! Smile
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Paket za proveru pisanja je uspešno instaliran, što se vidi po ovoj oznaci pored unosa „srpski ćirilicom“.

Da bi sve radilo još jedino tekst koji kucate mora da bude označen kao „srpski ćirilicom“ ili „srpski latinicom“. Oznaka jezika se prikazuje u dnu linije sa stanjem, na sredini. Označite tekst, i iz menija „Alatke > Jezik“ postavite odgovarajući izbor.

U podešavanjima možete da odredite i podrazumevani jezik za nove dokumente.

Što se teme tiče, deluje mi kao da OpenOffice.org kod vas ne koristi sistemsku temu. Ako i ostali prozori drugih programa izgledaju isto (ovako malo bezlično, tamno sivo), sve je u redu. To zavisi i od grafičkog okruženja koje koristite.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Hvala, Gorane. Ipak je u pitanju bila glupost korisnika, što je zapravo i najbezbolnije rešenje.
Ovo o označavanju teksta kao 'srpski latinični' ili 'srpski ćirilični' sam znao i koristio, ali je problem bio u tome što sam zadnje tekstove kucao latinicom i označio ih kao takve, ali u Hunspell SpellChecker nisam odabrao srpsku latinicu (ostala je srpska ćirilica kojom najčešće pišem) pa zato provera i nije radila.
Dakle, možemo reći: Ponovo radi spelovanje!
Hvala. Smile
Citiraj ovu poruku u odgovoru

Drago mi je što mogu da pomognem ;-)

Ako ste zainteresovani, možete da mi pošaljete dopune iz ličnog rečnika sa rečima kojih nema u spisku kako bismo unapredili proveru pisanja.
Poseti veb stranicu korisnika
Citiraj ovu poruku u odgovoru
Odgovori 




Kontakt | otvorenidokument.com | Povratak na vrh | Povratak na sadržaj | RSS